Як можна відреставрувати стільницю з натурального каменю
Вироби з натурального каменю, незважаючи на високі показники зносостійкості, часом потребують реставрації та ремонту. Особливо вразливі кам'яні стільниці, які використовуються максимально інтенсивно та щодня піддаються механічним впливам, а також впливам вологи та пари. Професійна реставрація кам'яних поверхонь з використанням спеціалізованого обладнання та хімічних засобів поверне стільниці початковий лиск і свіжість .
Способи реставрації кам'яної стільниці
Причини, що призводять до псування зовнішнього вигляду кам'яної стільниці: вплив кислотосодержащих засобів для чищення, підвищена вологість, перепади температури, падіння важких предметів і порушення правил експлуатації. Метод ремонту та реставрації залежатиме від виду пошкодження, від масштабу пошкодження та від характеристик каменю:
- сколи на поверхні стільниці маскуються за допомогою клею, який за кольором та фактурою ідентичний матеріалу стільниці;
- для неглибоких подряпин достатньо шліфування та полірування;
- видалення плям відбувається за допомогою неагресивного засобу для чищення не ушкоджує структуру каменю;
- великі уламки (цілі) встановлюються на місце і надійно фіксуються спеціальним клеєм.
Види робіт з реставрації стільниці з натурального каменю
Перед початком ремонтних чи реставраційних робіт майстер проводить комплексний огляд об'єкта, щоб визначити вид та масштаб ушкодження, визначити породу каменю. Ретельний огляд дозволяє вибрати оптимальний метод усунення дефектів і клей для каменю Tenax, що має високу якість адгезії . Процедура реставрації кам'яної стільниці передбачає такі роботи:
- Поділ швів. Така операція проводиться в тому випадку, якщо виріб блоковий або складається з кількох складників.
- Калібрування. Цей вид робіт вирівнює висоту частин виробу та допомагає досягти бездоганно рівної поверхні.
- Пломбування необхідне для ліквідації сколів та тріщин. Під час проведення пломбування враховується колір матеріалу для максимального маскування “пломби”.
- Шліфування здійснюється на передостанньому етапі ремонтних робіт за допомогою спеціального шліфувального обладнання.
- Полірування повністю усуває будь-які шорсткості і завершує процедуру реставрації. В результаті полірування виріб набуває свого первозданного вигляду і лиску. Також полірування служить як додатковий захист поверхні від забруднень.
Вироби з натурального каменю мають унікальні експлуатаційні характеристики та хорошу ремонтопридатність. Незважаючи на це, виробники рекомендують дотримуватися правил експлуатації кам'яних виробів, щоб уникнути серйозних дефектів і продовження терміну служби. Для чищення кам'яних виробів рекомендується використовувати спеціальні засоби для чищення, у складі яких відсутні розчинники та ацетон, а для оброблення та нарізки продуктів використовувати обробні дошки.