Який клей для каменю кращий: епоксидний чи поліефірний?
У будівництві натуральний камінь застосовується з найдавніших часів, у наш час його широкий, використовують при обробці інтер'єрів та фасадів. Поету, що росте, спостерігається в наш час спеціальні клейові субстанції, якими добре «тримають» натуральний матеріал.
Клей для мармуру та граніту витримує великі механічні навантаження, перепади вологості та температури. Існують різновиди подібних клейових субстанцій, тому цей фактор слід враховувати під час проведення різних робіт.
Епоксидний склад
Переваги епоксидного клею добре відомі:
- є високий коефіцієнт адгезії;
- з'єднання витримують великі навантаження;
- клей не містить токсинів;
- хороша резистентність до низьких температур;
- має універсальні функції;
- має гарний показник водонепроникності.
Робочі температури від - 24° до +62, є окремі підвиди, які зберігають робочі характеристики навіть за температур — 60 °. Епоксидна смола дієво скріплює різні види каменів, кераміку та бетон. Коштує епоксидна смола досить недешево, але її можна використовувати за найрізноманітніших обставин.
Поліефірний клейовий склад
Поліефірний клей також часто використовується, він має ряд безперечних переваг:
- затвердіває протягом короткого часу;
- має високий коефіцієнт міцності;
- добре протистоїть волозі.
- Має універсальні характеристики;
- велика кількість різних кольорів;
- невисока ціна.
Застосовують поліефірний клей можна тільки в приміщеннях, при низьких температурах він втрачає свої властивості. Застигає цей склад дуже швидко, його легко можна обробляти. На ринку представлені різні види подібних клейових складів, які мають різні характеристики.
Щоб підібрати потрібний клей, слід добре розуміти: який обсяг робіт треба буде зробити. Наприклад, епоксидна смола ідеально підходить для роботи з такими об'єктами:
- басейни;
- фонтани;
- фасади
Клейова основа міцна та витримує перепади температур та вологості. Поліефірний клей більше підходить для:
- облицювання стін плиткою;
- під час монтажу панелей з керамограніту.
Встановлювати елементи можна таким чином, що шви практично будуть відсутні. Цей вулик може бути різного кольору, тому після шліфування стики між панелями не види.
Під час роботи з клеєм слід особливу увагу звертати на відтінки матеріалу, за яких умов відбувається експлуатація елементів. У всіх подібних обставин робота може бути виконана чудово.